INTELIGENTNY FILTR MGŁY
OLEJOWEJ (IFMO)

1

Filtr mgły olejowej firmy ZAP-Kooperacja jest odpowiedzią na rosnące wymagania dotyczące skuteczności filtracji i czasu eksploatacji wkładów filtrujących. Dzięki takim urządzeniom dbamy o środowisko pracy, dbając o zdrowie pracowników oraz zapobiegamy osadzaniu się mgły olejowej na sprzęcie i produktach. Drobne cząstki mgły olejowej zawieszone w powietrzu mogą wywołać problemy skórne, alergie oraz problemy z oddychaniem. Urządzenia pracujące w zasięgu działania mgły olejowej narażone są na zwarcia obwodów elektrycznych co może powodować zagrożenia pożarowe.

 

Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają na usuwanie zanieczyszczeń w trybie ciągłej pracy, co skraca czas eksploatacji filtrów wymiennych, przekładając się na zwiększenie kosztów filtracji.

 

Charakterystyka produktu :

 • ALARMY STANU DROŻNOŚCI FILTRÓW
  Urządzenie informuje użytkownika o stanie drożności filtrów przez alarm dźwiękowy oraz informacje przesyłaną w czasie rzeczywistym na serwer
 • KOMUNIKACJA FILTRA Z OBRABIARKĄ CNC
  Filtr komunikuje się z obrabiarką CNC i uczy się danego procesu obróbki. Sterownik tworzy zoptymalizowany program filtracji dostosowany do obecnego procesu.
 • BAZA DANYCH
  Wszystkie informacje są przechowywane na serwerze, do których jest stały dostęp w czasie rzeczywistym poprzez dedykowaną aplikację.
 • SEPARACJA ODŚRODKOWA
  Separator odśrodkowy usuwa większość mgły olejowej i wydłuża czas eksploatacji filtra dokładnego
 • FILTRACJA DOKŁADNA
  Skuteczność filtracji jest na poziomie 99,97 % dzięki zastosowaniu dokładnego filtra HEPA H13, który jest jedynym wkładem filtracyjnym podlegającym wymianie. Zastosowany w IFMO filtr HEPA jest uniwersalny i ogólnodostępny u większości dostawców tego rodzaju filtrów.
2